Nerozlučné - 4.kapitola - 0%

Tábor V Čarodějnickém Stylu - 4. Kapitola

7. února 2010 v 19:20 | WaLLiKa
Angella vzala Olivera za ruku, ovšem ostatní nestihla. Použila svou schopnost přenášení a přenesla se i s Oliverem hned vedle brány.
" Kde jsou ostatní?" zeptal se Oliver.
" Nevím, nestihla jsem se jich dotknout." odpověděla mu Angella. Hned potom se ale přenesla a po chvíli se objevila i s Mulin, Zizi a Lavinem.
" Díky." řekli všichni tři. Angella jenom pokývala hlavou, že slyší a už běžela i s Oliverem za bránou, ostatní běželi hned za nimi.
" Jste tady docela brzo, pěkná práce princezno. Takže teď mě rozesměje Oliver." řekla brána. Oliver přemýšlel a ta hodně dlouhou chvíli. Potom přeci jen řekl vtip a zabralo, brána se otevřela a neskutečně se smála. Skupina prošla bránou a šli dál. Pořád si povídali, najednou došli na pahorek. Tam je čekalo další překvapení. Byli tam vlk, žába, medvěd, kůň a sokol, za nimi stála Caroline.
" Toto jsou vaše posvátná zvířata, každý z vás si smí vybrat jednou, pokud si vybere špatné zvíře, zaútočí na něj. Pokud si vybere správné, vstoupí do něj a bude ho vždy ochraňovat." řekla jim a zmizela. První si šel vybrat Oliver, vybral si vlka.
" Proč si vybíráš mě?" optal se ho.
" Protože jsi silný a nebojácný." řekl mu.
" Máš pravdu, jsem tvé posvátné zvíře." řekl naposledy vlk a vstoupil do Olivera. Po Oliverovi si šel vybrat Lavin, přešel k medvědovi, ten se ho také zeptal, proč si vybral zrovna jeho, jenže Lavinovo posvátné zvíře nebyl medvěd. Medvěd na něj začal útočit a Lavin začal utíkat, ale Oliver jenom mávnul rukou a medvěd se nemohl hnout. Lavin tedy přešel k sokolovi, jenže ten také nebyl jeho posvátným zvířetem, opět se opakovalo to samé jako u medvěda. Nakonec tedy přešel k žábě, ta do něj naštvaná vstoupila. Další si šla vybrat Mulin, vybrala si koně, on do ní bez otázek vstoupil. Pak si šla vybrat Zizi, vybrala si medvěda, také do ní bez otázek vstoupil. Potom přišla na řadu Angella, pomalu přešla k sokolovi.
" Proč si myslíš, že jsem na tebe zbyl já?" zeptal se jí.
" Protože, jsi nerozvážný, tvrdohlavý a energetický?"
" Ano, správně, jsi taková i ty?"
" Mno, tvrdohlavá, to jsem. Energetická, to taky. Nerozvážná, většinou." vysvětlila si sama sobě. Po tomto do ní sokol vstoupil. Pak se najednou ocitli na louce. Rozhlédli se a byla tam i druhá skupina a Caroline.
" Tak vidím, že nikomu nic není. Máte všichni splněno doufám, tak dobrou chuť u večeře a dobrou noc." řekla Caroline a odešla. Angella se tedy vydala i s Oliverem na večeři, za chvíli je doběhla Joanna s Mikem. Hned se ptali, jaké je jejich posvátné zvíře, Joannino byla liška a Mikeovo žába, stejně jako Lavinovo. Na večeři se Mike bavil spíše s Joannou, Angelle to ani nevadilo, jenom jí zajímalo, co mezi nimi je. Po večeři byli všichni unavení, tak šli spát, ale Angella se neubránila, musela se Joanny zeptat.
" Joa, můžu se tě zeptat na dvě věci?" zeptala se slušně.
" Ovšem jen se ptej."
" Co je mezi tebou a Mikem? A co to skrývá Oliver za tajemství?"
" Mezi mnou a Mikem je jenom přátelství, ano líbí se mi, jenže je zasnoubený s tebou, jedině, že by jste s tím oba nesouhlasili. Oliver skrývá tajemství, to ano, ale já mu dala slib, že ho nikomu neřeknu, jedině, že by mi to Oliver dovolil, takže promiň a dobrou noc, jsem hodně unavená."
" Dobrou." řekla Angella a po chvíli usnula. V noci se pořád budila, protože jí to Oliverovo tajemství moc zajímalo, jenže kdyby se ho zeptala otevřeně, bylo by to hloupé, protože by věděl, že ho chce znát, za každou cenu, jenže Joanna jí ho taky neřekne, bude ho muset nějak sama vypátrat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 7. února 2010 v 20:09 | Reagovat

V tejto kapitole sa mi páčila táto veta: "Nakonec tedy přešel k žábě, ta do něj naštvaná vstoupila." Ale mám trošku jednu pripomienku. Nenaštvi sa, prosím. Možno by bolo lepšie, keby si dávala kapitoly postupne. Možno po dni. Inak sa ti to vlastne celé oplatí dávať ako jednorázovku. Treba človeka udržať v napätí. Ale obsahovo sa poviedka dá čítať. :-)

2 Jana Sára Jana Sára | E-mail | Web | 8. února 2010 v 18:40 | Reagovat

pěkná povídka :)

.... děkluji za chválu mé spřátelit můžem ... napiš až si mě přidáš :)

3 kami kami | Web | 8. února 2010 v 18:49 | Reagovat

Ja len aby si vedela, že som si ťa dneska "pripojila" na stránku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama